Domáce masky na vlasy – kuchynské laboratórium pre zdravé vlasy

Ahoj, dievčatá 🙂

Počas niektorých mesiacov roka potrebujú vaše vlasy výnimočnú podporu. Bohužiaľ šampón a kondicionér skutočne nestačia, aby vaše vlasy zostali zdravé, silné a nevypadávali (Spomínate si na sezónne vypadávanie vlasov? Je spojené so kolísaním hladín hormónov, ktoré sa prispôsobujú zmene ročného obdobia). Ak spíte a jete kvalitne, pravdepodobne vaše vlasy nebudú až tak výrazne podliehať vplyvom leta alebo zimy. No nikdy nie je na škodu poskytnúť im podporu a kvalitnú výživu zvonku. Vlasová maska je jednoznačne tým najlepším riešením.

Ak si neviete dať rady s výberom tej správnej masky pre váš typ vlasov v obchode, začnite s výrobou vlastných domácich masiek na vlasy – sú bezpečné, vyrobené len z prírodných zložiek. Najlepšie na tom ale je, že môžete s rôznymi maskami experimentovať a skúšať, ktorá vašim vlasom najviac vyhovuje. Zhromaždila som niekoľko fakt skvelých receptov. Pripravila som si ich, otestovala a teraz vám ich odporúčam 🙂

Domáce masky na vlasy

1. Domáca kokosová & avokádová maska na vlasy

Jedno mäkké, zrelé avokádo rozpučte vidličkou a zmiešajte s trochou kokosového mlieka (aby ste získali kašu, ktorá z vlasov nebude stekať). Masku nechajte na vlasoch pôsobiť 20 minút a dobre ju opláchnite teplou vodou. Potom ja osobne vždy používam šetrný šampón. Avokádo zvlhčuje a dodáva vlasom cenné vitamíny (až sedem!), zatiaľ čo kokosové mlieko má vysoký obsah cenných bielkovín a minerálov, pričom vlasom dodáva lesk.

2. Domáca jogurtová & banánová maska na vlasy

Zmiešajte 3-4 lyžice bieleho jogurtu s rozpučeným banánom, jedným vajíčkom a lyžičkou citrónovej šťavy. Naneste na vlasy a pokožku hlavy. Maska skvele čistí. Kyselina mliečna obsiahnutá v jogurte zanecháva vlasy hebké a lesklé. Masku nechajte pôsobiť asi 20 minút.

3. Domáca medová & olivová maska na vlasy

Táto maska ​​na vlasy je jednoduchá na výrobu. Pripravte si štyri čajové lyžičky: olivový olej, med, múka, jogurt. Zmiešajte všetky ingrediencie, naneste na vlasy a nechajte pôsobiť asi 20 minút. Následne masku opláchnite a vlasy umyte šampónom. Táto maska ​​je ideálna pre všetky typy vlasov.

4. Domáca maska na vlasy s prírodnými olejmi

Táto maska je skutočnou bombou pre výživu a regeneráciu vlasov. Oleje si musíte zvoliť správne v závislosti od pórovitosti vlasov. Ak si s tým ale neviete rady, siahnite po bezpečných olejoch, ktoré sa hodia pre všetky typy vlasov: ricínový olej, arganový olej, jojobový olej, bambucké maslo. Skúste oleje rôzne miešať alebo si kúpte zmes olejov, ktorá sa hodí k vášmu typu vlasov. Masky na báze oleja posilňujú a regenerujú vlasové cibuľky a vnútorné štruktúry vlasov. Vlasy zároveň skrášľujú. Túto masku môžete používať tak často, ako len chcete (minimálne raz týždenne).

5. Domáca maska na vlasy s mliekom & droždím

Zahrejte pol balíčka droždia a dve lyžice mlieka (droždie môžete tiež dať do zohriateho mlieka a počkať, kým sa nerozpustí). Potrebujete konzistenciu hustej kaše, aby vám maska nestekala z vlasov. Masku si pokojne môžete naniesť aj na pokožku hlavy, potom si na hlavu dajte sprchovaciu čiapku a uterák. Nechajte pôsobiť asi 30 minút, opláchnite a vlasy dôkladne umyte.

6. Domáca maska s tekutým parafínom & ricínovým olejom 

Aby som bola úprimná, táto maska vaše vlasy neopraví, to fakt nie. Zameriava sa na stimuláciu vlasových cibuliek, zvýšenie prietoku krvi do pokožky hlavy a okamžité vylepšenie vzhľadu vlasov (napr. pred tým, ako si vyrazíte na noc niekam von). Zmiešajte 3 lyžice tekutého parafínu s 2 lyžicami ricínového oleja a rozotrite zmes po celej dĺžke vlasov. Tekutý parafín na vlasy budete buď milovať, alebo nenávidieť, takže skutočne odporúčam ho pred použitím otestovať na kúsku pokožky.

7. Domáca maska z ľanových semienok

Túto masku milujem. Ľanové semienka vytvárajú číry gél, ktorý vlasy nielen zvlhčuje a chráni, ale funguje aj ako vyhladzujúci laminát. Navyše vlasom dodávajú vitamín E, omega-3 kyseliny, bielkoviny, zinok a draslík. Zalejte ¼ pohára ľanových semienok vriacou vodou tak, aby boli všetky semienka ponorené. Po niekoľkých minútach získate hustý gél. Prebytočnú vodu vylejte, gél nechajte vychladnúť, aby ste si nespálili pokožku hlavy, a naneste ho na vlasy a pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť 30 minút. Potom masku opláchnite a použite šetrný šampón.

Dúfam, že sa vám niektoré z masiek páčili ?

Aspoň jedna?

Možno všetky?

Osobne fandím vlasovým maskám s olejmi, no olejové kúry na vlasy a pokožku hlavy som si obľúbila už dávno.

Stala sa niektorá z masiek vašou obľúbenou?

Možno máte aj vy nejaké tipy na prelomové domáce masky na vlasy?

Podeľte sa s nami! 🙂

Držte sa <3

Riešenie pre rednúce obočie? Sérum Nanobrow – Recenzia, účinky, názory
Nanoil Anti-Redness Face Serum: Favorit mojej pokožky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *