Enzymatický, gommage, domáci alebo mechanický? Aký telový peeling je ten najlepší?

Ahoj, dievčatá 😉

Spýtam sa vás rovno: Odstraňujete zo svojej pokožky odumreté kožné bunky?

Používate peeling, drhnete a vyhladzujete svoje telo?

Ak nie, pokúsim sa vás presvedčiť (ale nebudem na vás tlačiť), aby ste niečo také vyskúšali. Môžete mi veriť, že v momente, keď peeling na svoju pokožku použijete, ihneď si všimnete a hlavne pocítite zmenu. Kvalitný telový peeling dokáže zázraky. Okrem toho nič iné nepomáha v boji s celulitídou tak dobre, ako skvelý telový peeling.

Takže? Chcete zistiť viac o tomto zázraku? ? Čítajte ďalej!

Telový peeling. Čo to je a prečo by ste ho mali používať?

Najprv by ste si mali uvedomiť, že cieľom telového peelingu nie je len skrášliť vašu pokožku a vyhladiť ju. Jeho prínos pre zdravie pokožky je nevyčísliteľný. Tento kozmetický prípravok je schopný odstrániť nečistoty, podporuje pokožku v produkcii nových buniek, zlepšuje jej pružnosť a odďaľuje procesy starnutia.

Tiež musíte pamätať na to, že vaša pokožky neustále pracuje a tvorí nové bunky. Tie, ktoré už naplnili svoje poslanie, jednoducho zomrú. Bohužiaľ kvôli poruchám metabolizmu, mestskému znečisteniu a stresu je pre pokožku veľmi ťažké sa týchto buniek prirodzene zbavovať. Čo by sme mali spraviť v takejto situácii? Samozrejme jej pomôcť! A na odstránenie odumretých kožných buniek neexistuje lepší spôsob ako telový peeling.

Ako peeling pôsobí na pokožku?

Telový peeling odstraňuje nečistoty a odumreté kožné bunky, uvoľňuje vývody mazových žliaz a zabraňuje vzniku čiernych bodiek (najmä na tvári, no veľa ľudí sa sťažuje, že sa im čierne bodky objavili aj na chrbte). Po očistení peelingom dokáže pokožka lepšie vstrebávať pleťový krém, balzam alebo sérum. Navyše je pre pokožku oveľa jednoduchšie rovnomerne absorbovať samoopaľovací krém. Stojí za zmienku tiež fakt, že telový peeling dokáže pleť stimulovať k produkcii nových mladých buniek. Vďaka tomu vyzerá pokožka mladšie, je pružnejšia a regeneruje sa rýchlejšie.

Typy telových peelingov

  1. Mechanický peeling –  je najtypickejšou formou peelingu. Obsahuje buď drsné, alebo o čosi jemnejšie exfoliačné častice, ktoré sú zodpovedné za odstraňovanie odumretých kožných buniek. Z očividného dôvodu je konzistencia telových peelingov zrnitejšia ako tých pleťových, pretože vďaka tejto vlastnosti sú telové peelingy schopné pokožku zbaviť odumretých buniek aj na tých najhrubších miestach. Ako exfoliačné prostriedky môžeme použiť rôzne látky, napríklad škrupinky z orechov (samozrejme pomleté), semiačka, cukor, soľ, kávu. Okrem toho sú mechanické peelingy skvelé pre mastnú pokožku – môžete ich používať dvakrát týždenne. Pri suchej pokožke je lepšie vyberať si peelingy s jemnými zrnkami, ktoré môžete nanášať dvakrát mesačne. Ak je vaša pokožka nezvyčajne dehydrovaná, siahnite po peelingoch s cukrom a soľou: nielenže pokožku vyhladzujú, ale tiež vyživujú a starajú sa o jej pH. Čiastočky soli a cukru sa masážou rozpúšťajú a prenikajú hlboko do pokožky.
  2. Enzymatické peelingy – perfektné pre citlivú a kapilárnu pokožku. Tento typ telových peelingov neobsahuje drsné čiastočky a nemal by sa na pokožku nanášať šúchaním. Namiesto toho sa mal na tvár aplikovať a nechať vstrebať, aby mohol preniknúť do medzibunkových väzieb. Musí sa opláchnuť po 15-20 minútach.
  3. Gommage peelingy – alebo aj „gumové“ peelingy. Môžeme ich vnímať ako kombináciu oboch vyššie spomínaných typov telových peelingov. Po aplikácii ptrebuje dostatok času, aby na bunky zapôsobil, a potom sa NESMIE opláchnuť, ale zošúchať (presnejšie povedané, oboma rukami ho musíte z pokožky zrolovať, akoby ste používali gumu). Zaujímavé je, že gommage peelingy sú vhodné pre všetky typy pokožky vrátane kapilárnej, suchej a zrelej.

Domáce telové peelingy. Sú lepšie ako tie z drogérie?

Domáci telový peeling si jednoducho pripravíte sami doma z prírodných a ľahko dostupných ingrediencií. Je fakt skvelý, pretože neobsahuje žiadne umelé látky. To najlepšie, čo môžete pre svoje telo urobiť, je, že vymeníte klasický peeling za namleté kávové zrná ?

A už vôbec sa neoplatí platiť za nechutne drahé telové peelingy, ktoré budú bojovať proti celulitíde…hlavne keď zistíte, že väčšina z nich obsahuje kávu – presne tú istú, čo máte doma, pretože zaberá proti pomarančovej koži skutočne najlepšie.

Trochu iné je to s pleťovými peelingami. Samozrejme, že si tiež môžete vyrobiť domáci pleťový peeling. Určite nájdete množstvo skvelých receptov, ale pri pleťových peelingoch si musíte dávať oveľa väčší pozor, čo si na tvár nanesiete. Problémom totiž je, že domáci pleťový peeling môže napáchať skôr viac škody ako úžitku. Hlavne ľudia s extrémne citlivou, kapilárnou či aknóznou pleťou by mali byť veľmi prieberčiví, čo sa týka výberu pleťového peelingu. Najlepšie je poradiť sa s odborníkom. Ak máte čas a peniaze, môžete využiť ponuku procedúr niektorého z profesionálnych salónov krásy, v ktorom vám poradia experti ošetrenie vhodné presne pre váš typ pleti (napr. ošetrenie akné mandľami). Navyše vám odborníci môžu taktiež ponúknuť niektorý zo špeciálnych peelingov proti celulitíde. Najznámejším je morský telový peeling Thalaspa, ktorý obsahuje jemné čiastočky morskej soli, jojobový olej, extrakt zo zeleného čaju, olej z citrónovej kôry, olej z broskyňových semienok a včelí vosk. Všetky tieto ingrediencie sú prírodné a ľahko dostupné. A preto si vlastne môžete takýto olejovo-soľný peeling pripraviť aj vy sami doma. Väčšinou len zmiešam kávu s morskou soľou a pridám buď jojobový, alebo mandľový olej. Nakoniec dodám do zmesi ešte grapefruitový džús a všetko poriadne premiešam. A to je všetko ? Držte sa!  <3

Nanoil Anti-Redness Face Serum: Favorit mojej pokožky!
10 najlepších domácich masiek na vlasy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *